Občanské sdružení pro volný čas Maršovice - logo

Hlavní partneři:

obec Maršovice

obec

společnost VEDES s.r.o.

vedes

 

20.06. 2011

Letnice 2011

O zahájení oslavy Letnic se postaralo sympatické loutkové divadélko s pohádkou O zakleté labuti. Vtipná i napínavá pohádka pobavila děti, rodiče i prarodiče. Představení bylo odměněno spokojeným potleskem. Všechny děti pak dostaly na krk svou kartu na soutěžní disciplíny. Cílem bylo získat razítka ze všech stanovišť, kde navíc na každém čekala i sladká odměna v podobě domácích buchtiček, perníčků, muffinek , sušenek a koláčků. Soutěže byly rozličné a zapeklité pro tělo i mozek. Jak nejlépe lze vyčíst z fotogalerie! Nakonec byla všechna razítka posbíraná, bříška příjemně namlsaná a za naplněnou kartu si každý mohl vybrat nějakou věcnou cenu.

Kdepak je ta doba,kdy si děti běžně na hřištích, cestách a u domů cvrnkaly kuličky? Dávno pryč? Nene, není nic lehčího než vyhloubit důlek nebo vykopnout drn, vysypat pytlík s kuličkama a zábava prarodičů dětí je zase na světě! Dětem i dospělým v sobotu přinesla kuličkiáda veselé a napínavé pobavení. Dokonce někteří cvrnkali se skleněnkami i po skončení čile dál. Odměnu v podobě krásných velkých perníkových kuliček dostal vítěz v kategorii mladších i starších dětí. Nejlepší cvrnkač dospělák získal šampus!

Maršovický festiválek odstartoval s 8.hodinou večerní. Celou akci otevřela, po úvodním slově a poděkování Mirka Žilky,zásadská kapela Bright Six. Následovala dívčí kapela z Teplic-Goblin, kterou doplnila jablonecká skupina Irské sestry o irský tanec a step. Diváci i posluchači si také mohli na vlastní kůži vyzkoušet a naučit se irský tanec. Celý večer uzavřela skupina Traffic Jam. Domů se tak dlouho po půlnoci odcházelo s příjemným pocitem zajímavých zážitků a setkání.

Všem zúčastněným patří upřímný dík za báječně strávenou letnicovou sobotu. Už se těšíme na tu příští!:-)

Pár fotek z proběhlé akce. Více ve fotogalerii.© Spolek pro volný čas v Maršovicích, z.s.Doporučujeme: Historické zelené sklo - Ručně vyráběné repliky středověkého skla,