Občanské sdružení pro volný čas Maršovice - logo

Hlavní partneři:

obec Maršovice

obec

společnost VEDES s.r.o.

vedes

 

23.03. 2013

Velikonoce 2013

Opět po roce se mnozí z nás sešli na již tradiční velikonoční akci, abychom oslavili svátky jara, ačkoliv to venku stále spíše vypadalo na závody ve stavbě sněhuláků. Tvořivé a hravé odpoledne zahájilo interaktivní divadelní představení divadla Korduly - Chameleon Leon, které se dětem moc líbilo. Po shlédnutí pohádky se rodiče a děti dali do pletení pomlázek a vyrábění píšťalek z bezových větviček. Pro příznivce výtvarného tvoření byly připraveny dílničky s velikonoční tematikou. Domů si tak mnozí odnášeli krásné jarní věnce, malované skleněné zápichy zajíčků a kuřátek, pomlázky, píšťalky, ozdobené vejdunky nebo papírové ozdoby na stůl. Díky napečeným dobrotám mohly děti opět celou dobu mlsat sladkosti a žízeň se dala zahnat v místní hospůdce.

Letošní akce byla zpestřena nejen divadlem a výrobou píšťalek, ale také krásnou výstavou pana Šikoly a Švásty s tematickými fotografiemi naší obce a krásnými obrázky z dřívějších dob našich babiček a dědečků.

Díky všem.

Fotky z proběhlé akce.© Spolek pro volný čas v Maršovicích, z.s.Doporučujeme: Historické zelené sklo - Ručně vyráběné repliky středověkého skla,